Cílem podepsaného dokumentu je další prohloubení vzájemné spolupráce v oblasti podpory a propagace sportovní činnosti mládeže v Břeclavi. „Naším společným zájmem je navýšení podílu mladých sportujících ve městě vytvářením podmínek pro sportovní aktivity,“ shodují se Ivan Baťka a Svatopluk Pěček.

Kromě podpory činností sportovních klubů a kroužků iniciativa cílí i na širokou veřejnost a osvětu aktivního trávení volného času a zdravého životního stylu. Toho chce spolupráce dosáhnout prostřednictvím podpory využívání veřejných prostor nebo zvýšením dostupnosti volnočasových sportovních aktivit pro děti a mládež z nízkopříjmových rodin.

Ambicí projektu je vychovávat děti, které se budou umět poprat s překážkami a budou mít touhu překonávat samy sebe.

„Z dlouhodobého pohledu tedy chceme přispět k přípravě dnešních dětí na budoucnost a pomoci jim najít cestu k úspěchu a výjimečnosti nejen na hřišti, ale i v životě,“ dodává generální ředitel Baťka. Ambicí projektu je vychovávat děti, které se budou umět poprat s překážkami a budou mít touhu překonávat samy sebe.

Podpis memoranda je vyústěním dlouhodobé spolupráce, společnost Fosfa začala finančně podporovat vybrané sportovní kluby již před deseti lety. Do projektu spolupráce ke dnešnímu dne spadá místní fotbalový, volejbalový nebo hokejový klub. Dále se jedná také o Soukromou školu bojových sportů a Klub stolního tenisu. Nejčerstvějším partnerstvím je poté atletický oddíl FOSFA Lokomotiva Břeclav.

Stejně tak podporuje sport město Břeclav. „Sport je z našeho pohledu smysluplnou volnočasovou aktivitou, která si zaslouží naši podporu. Vnímáme rovněž přínos pohybových aktivit pro zdravý vývoj dětí a mládeže. To je hlavní důvod, proč dlouhodobě kromě základních dotací na činnost vyhlašujeme také dotační programy na podporu materiálně technické základny sportu nebo individuálních dotací na podporu mimořádných akcí a účasti sportovců na významných sportovních akcích,“ uvedl starosta Pěček.