Kvůli narůstající dopravě ve městě se Hustopečští rozhodli nejen budovat nová parkovací místa, ale i usnadnit a urychlit parkování na těch stávajících.

Na parkovacích automatech řidiči nově najdou QR kód, který je přesměruje do parkovací aplikace, kde vyplní SPZ, konkrétní parkoviště, požadovanou dobu a email, na který bude vystaveno potvrzení.

„V dnešní době se bez těchto bezkontaktních aplikací už asi neobejdeme, obzvláště pro mladší ročníky je to takřka nezbytnost.“

„V dnešní době se bez těchto bezkontaktních aplikací už asi neobejdeme, obzvláště pro mladší ročníky je to takřka nezbytnost. Hustopeče již několik let přechází na systémy smart cities, veřejný prostor obohacujeme o digitální nástroje, také proto jsme před několika málo lety budovali ve městě optickou síť,“ uvedl na webových stránkách města Robert Novák z krizového řízení.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO, JAK LZE NOVĚ ZAPLATIT PARKOVNÉ

| Video: Youtube

Pro turisty je novinkou možnost zakoupení parkovného na celý víkend, tedy od pátečního poledne do pondělního rána, přičemž tento tarif jim bude platit na všechna parkoviště ve městě.

Platba pomocí QR kódu je v provozu od začátku června, dosavadní možnost platby kartou nebo mincemi je a bude stále k dispozici též.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Větrné mlýny ožijí na jižní Moravě, v Břežanech budou hasiči simulovat zásah

close Větrné mlýny ožijí na jižní Moravě, v Břežanech budou hasiči simulovat zásah info Zdroj: se svolením Zuzany Šrámkové zoom_in Větrné mlýny ožijí na jižní Moravě, v Břežanech budou hasiči simulovat zásah