Pršet bude v dalších dnech celkově hodně. Bouřky přejdou podle ČHMÚ přes jižní Moravu zejména v pondělí večer a v noci z pondělka na úterý. Ve východní části Jihomoravského kraje budou dokonce velmi silné s přívalovými srážkami, nárazy větru a kroupami. „Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí platí pro okresy Vyškov, Bučovice, Slavkov u Brna, Kyjov, Hodonín a Veselí nad Moravou," informuje ústav. Na ústatním území regionu je úroveň varování o stupeň nižší. 

„V pondělí bude pozvolna přecházet od západu k východu frontální vlna v rámci zvlněné studené fronty. Čekají nás vydatné srážky. Na některých místech spadne až padesát milimetrů vody. Už slabší srážky se potom objeví v úterý a částečně ve středu,“ vysvětlil situaci meteorolog Ivo Svoboda.

Silná bouře se prohnala regionem v sobotu 26. srpna. Nejvíce škodila v Hodějicích na Vyškovsku.

V neděli po bouřce pokračovaly v Hodějicích hody.
Úder silné bouřky v Hodějicích: při hodech bez proudu, lidé zpívali dál potmě
Zdaleka největší škodu v Hodějicích způsobila bouře v noci ze soboty na neděli manželům Drápelovým.
Bouřka v Hodějicích: vítr jim odnesl střechu, těžké tvárnice létaly vzduchem
Silná bouře napáchala škody v Hodějicích na Vyškovsku
Silná bouře na Vyškovsku. Živel v Hodějicích ničil střechy a vyvracel stromy

V úterý bude na většině území zataženo až oblačno, postupně jen místy déšť nebo přeháňky a ojediněle i bouřky. Nejvyšší odpolední teploty se vyšplhají na devatenáct až dvaadvacet stupňů. Foukat bude slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní až západní vítr.

Za zvlněnou studenou frontou postupující přes střední Evropu dále k východu k nám bude proudit chladnější vzduch od severozápadu. Ve středu proto bude většinou oblačno, místy přeháňky. K večeru oblačnosti částečně ubyde. Nejvyšší denní teploty naměříme pouze mezi osmnácti a dvaadvaceti stupni. Foukat bude mírný severozápadní vítr.

V závěru prázdnin se oteplí na příjemné hodnoty

Ve čtvrtek bude sice na obloze opět hodně mraků, oblačnost se však může přechodně už protrhat. Nejvyšší denní teploty půjdou opět nahoru a koncem týdne se tak dočkáme teplot teplot mezi dvaceti až čtyřiadvaceti stupni. Foukat bude slabý proměnlivý vítr.

Přestože tento týden bude už o něco chladnější a deštivější než ten předchozí, a to zejména v některých částech republiky, konec léta to podle Svobody není. „Po této studené a deštivé epizodě mají do střední Evropy dojít zase poměrně vysoké teploty, zřejmě až kolem šestadvaceti stupňů. Na vývoj si počkáme. Nyní by si však lidé v některých místech měli dát pozor na velké ochlazení, které bude znamenat nápor na imunitu,“ dodal Svoboda.