Velká rekonstrukce hřiště čeká zmíněnou ZŠ Na Valtické. Výčtem novinek se bude jednat o travnaté fotbalové hřiště, běžecký ovál, doskočiště pro skok daleký nebo dvě další víceúčelová hřiště. Takové zkvalitnění sportovního zázemí školy vyjde na 27 milionů korun. Kromě venkovních prostor by se měla rekonstrukce zaměřit i na prostory vnitřní, konkrétně opravy školního atria. Podle prohlášení města Břeclavi má být hotovo do konce září.

Co se dalších rekonstrukcí týče, například MŠ Slovácká plánuje provést velkou rekonstrukci rozvodů, což školičku pro nejmenší vyjde na 5 milionů korun. Základní uměleckou školu čeká nová střecha při odhadované ceně 1,6 milionu korun. Základní škola v Charvátské Nové Vsi plánuje výměnu světel, zatímco v Poštorné je nutné rekonstruovat WC na ZŠ Komenského a rozšířit hřiště při MŠ Osvobození.

Vypsané instituce by se rekonstrukcí měly dočkat ještě letos, nicméně radnice eviduje potřeby i dalších škol. Projekty na ZŠ Kupkova nebo ZŠ Kpt. Nálevky budou pravděpodobně zařazeny do stavebních záměrů na rok 2025. Celkově se jedná o více než deset milionů korun, které město Břeclav investuje do vzdělání.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Vystřelující poklopy vyděsily Mikulovany. VaK posuzuje kanalizační síť ve městě

Mikulovští se vzpamatovávají z bleskové průtrže mračen. | Video: Ivana Solaříková, Hana Švástová, Rostislav Růžička a Deník/Iva Haghofer