V úterý dopoledne přijela s manželem na nákup například Milada Šťastná. Připomněla dosavadní nabídku, kterou představoval Coop a Tesco. „Na to, kolik se přistěhovalo lidí a jak se tu stavělo, to bylo málo. Ve Znojemské ulici jsou nové bytovky a v Polní ulici vznikla prakticky celá nová čtvrť. Okolo jsou navíc samé dědiny bez obchodů a Pohořelice byly odjakživa spádovou oblastí, takže sem dojíždělo velké množství lidí,“ řekla Šťastná. S novým Lidlem je spokojená, s manželem jsou na něj zvyklí. Až dosud jezdili nakupovat do toho ve Znojmě, teď už nemusí.

Nadšená je také Martina Toman. Poukázala hlavně na vizuální podobu prodejny, která se jí zamlouvá. Za dva dny jejího provozu tam byla už dvakrát, a i když úvodní den provázely fronty, díky samoobslužným pokladnám se dlouho nezdržela. I jí v Pohořelicích další supermarket scházel.

V Pohořelicích na Brněnsku se konal devatenáctý ročník Zelofestu.
VIDEO: V Pohořelicích už podevatenácté okoštovali zelí na tradičním Zelofestu

„Je to úžasné, velmi jsme se na něj těšili. Obchodů tu byl nedostatek. Ty stávající neměly žádnou konkurenci, jejich kvalita proto neodpovídala. Jak lidí postupně přibývá, byly přeplněné, takže nový obchod byl potřeba,“ popisovala mladá žena. S rodinou bydlí přímo ve Znojemské ulici, a ačkoliv se za týden stěhuje, do pohořelického Lidlu plánuje dojíždět i nadále.

Oslovené zákazníky zaujala také otevírací akce. První dva týdny dostávají dvacetiprocentní slevu na celý nákup. Při otevření každé prodejny navíc Lidl poskytuje lokální podporu věnovanou vybrané vzdělávací instituci v daném městě. Tu si obec vybírá sama. Volba padla na Mateřskou školu Pohořelice, která si za vybrané peníze vytvoří venkovní učebnu s polytechnickými vzdělávacími prvky. Podpořili ji všichni zákazníci, kteří první den otevření nakoupili za více než tři sta korun. Z každého takového nákupu Lidl škole daruje padesátikorunu.

„Škola si může sama rozhodnout, na co peníze použije. Je to pěkný krok. Celkově se nám spolupráce s Lidlem moc líbí. Už loni, kdy se prodejna teprve stavěla, nám přispěli na slavnosti, které se v Pohořelicích každoročně pořádají a pro obyvatele jsou zdarma,“ nechal se slyšet místostarosta Patrik Pařil.

V Pohořelicích dochází hrobová místa. Stávající hřbitov rozšiřují.
V Pohořelicích nemají kde pohřbívat. Hřbitov rozšířují, vznikne i parkoviště

Také on je poukázal na nedostatek možností, jak si ve městě nakoupit. V létě by se navíc nákupní možnosti Pohořelickým měly opět rozšířit. Prodej má spustit společnost Aventin. „Naproti Lidlu budou další obchůdky spotřebního zboží, jako je textil, drogerie, lékárna a podobně,“ upřesnil místostarosta.

Zákazníci mají u Lidlu k dispozici 120 parkovacích míst, včetně těch speciálně vyčleněných pro rodiny s dětmi. Chybět nemají dobíjecí stanice pro elektromobily a výdejní boxy zásilkové společnosti. Nová prodejna nabídne rovněž až pětatřicet nových pracovních pozic. Otevřená bude denně od 7 do 20 hodin, v neděli pak od 8 do 20 hodin.

„Při stavbě se soustředíme především na zákazníky, kterým chceme nabídnout komfortnější nakupování od začátku až do konce jejich návštěvy. Samozřejmostí je i Wi-Fi připojení zdarma či možnost zakoupení kávy v našem automatu. Myslíme však také na zaměstnance, kterým nový koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i dostatečné zázemí,” dodal mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.