Nedávný tah výrostků nad ránem zachytily koncem roku kamery městských policistů a do terénu vyrazila hlídka. Nezůstalo totiž jen u šplhání na sochu. „Zmíněný mladík poškodil také tři odpadkové koše. Hlídka mu při dechové zkoušce naměřila dvě promile alkoholu,“ řekla ke kamerovému záznamu, který strážníci zveřejnili ve středu, mluvčí Městské policie Břeclav Lenka Rigó.

Díky kamerám se podařilo zjistit i totožnost dalšího vandala, který poškodil skleněnou výplň autobusové zastávky v jedné z místních částí Břeclavi. Celkově šla škoda do desítek tisíc korun. „Rádoby frajeři jen do té doby, než uvidí majáky. To už je pak jiná zkouška odvahy pro ně přiznat se a přijmout za to zodpovědnost. No, rodiče musí být teď pyšní,“ okomentoval zveřejněné záběry policistů na sociální síti jeden z diskutujících Tomáš Paulík.

Prodejnu COOP Jednota v Bratislavské ulici v Hustopečích čeká demolice.
Staré ustupuje novému. Jednota v Bratislavské ulici v Hustopečích jde k zemi

Záznamy z kamer pomohly policistům dohledat také viníka vážné dopravní nehody se zraněním, od které ujel. „Jedním ze svědků byl tehdy strážník mimo službu, který do příjezdu policie a záchranky, spolu s další svědkyní, poskytoval těžce zraněné první pomoc. Poté předal časové údaje nehody i základní popis vozidla pachatele,“ dodala mluvčí.

Operátor městského kamerového systému poté zmapoval příjezdovou trasu a vytipoval možné podezřelé auto. Toho si během kontroly jedné z ulic všimli strážníci, kteří pak kolegům státní policie předali řidiče i s nabouraným autem.