Nezřídka v nich figurovaly i ženy. „Kvůli jedné z nich museli, bohužel, vyjet ještě dvakrát,“ poznamenala mluvčí strážníků Lenka Rigó.

První žena bojovnice napadla muže v zahrádkářské kolonii. „Nejdříve verbálně, a poté i fyzicky. Její agresivita byla tak intenzivní, že musel vyhledat lékařské ošetření,“ přiblížila Rigó.

Tragicky skončila sobotní ranní srážka osobního auta a obytného vozu na silnici I/52 u Mikulova. Jeden člověk zemřel ještě před příjezdem záchranářů.
FOTO: Po nehodě uzavřená I/52 u Mikulova: jeden mrtvý, jeden těžce zraněný

Další divoženka napadla v domě sousedku, kterou také musel ošetřit lékař. „Agresorku však zloba nepřešla ani po dvou dnech. Když sousedku potkala ve městě, ani zde si vůči ní neodpustila vulgarismy a vyhrožování. Napadená pro jistotu vyklidila pole a vytočila linku 156,“ informovala mluvčí.

Letecký den v Břeclavi viděly stovky lidí.
Letecký den v Břeclavi: Šonka se ztratil ve vlastním mraku, ohromily i Gripeny

Do akce se žena však pustila i dalšího dne. „A opět notně posilněna alkoholem. Troufla si na skupinu několika osob odpočívajících na čerpací stanici. I je začala vulgárně napadat, a dokonce je ohrožovala lahví. Dotyční si to samozřejmě nenechali líbit. Odzbrojili ji a zalarmovali strážníky,“ pokračovala Rigó.

Veselo bylo také u břeclavského hlavního vlakového nádraží. „V parku se to také mydlilo. Dva si tam pěstmi vyřizovali účty, měl dáti a nedal, a tak byly dlužníkovi ručně napočítány i úroky,“ vtipně popsala mluvčí.