„Anonymní pisatel uvedl, že se v budově břeclavského soudu nachází bomba. Na místo se ihned dostavila policie a zahájila evakuaci osob,“ popsala Alice Čechová z břeclavské policie.

K břeclavskému soudu vyjela na žádost policistů také jednotka profesionálních hasičů z Břeclavi a záchranná služba, všichni zajišťovali bezpečný odchod lidí z budovy.

„Asi v deset hodin jsme evakuaci ukončili a policista se psem začal prohledávat budovu za účelem potvrzení nebo vyvrácení informace o uložení nástražného výbušného systému,“ uvedla Čechová.

Policisté nakonec žádnou bombu v budově nenašli, zaměstnanci se tak mohli vrátit zpátky. Kriminalisté, kteří se vyšetřování případu ujali, už dokonce ví, kdo za bombovou hrozbou stojí.

„Víme, kdo to je a jsme mu na stopě. Šetření právě míří do finále a nechceme zatím sdělovat podrobnější informace k totožnosti pachatele. Už máme jasno i v důvodech, které ho vedly k zaslání bombové hrozby,“ vysvětlil vedoucí břeclavských kriminalistů Jan Cupal.

Anonym způsobil mimo jiné i dopravní problémy v centru Břeclavi, při manévrech se naštěstí nikdo nezranil a policie nemá hlášené ani žádné škody na majetku.