„Nezjištěným předmětem propíchl po dvou pneumatikách a způsobil tisícové škody,“ informoval ve středu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Dolnodunajovickým školákům slouží nové hřiště ve dvoře základní školy.
Koronavirová proměna: žáci si po návratu užívají nové hřiště, otevřou ho i lidem

Policisté pátrají po pachateli. „V případě vypátrání mu hrozí obvinění z trestného činu poškození cizí věci. Je předpoklad, že také bude muset nahradit způsobenou škodu,“ doplnil policejní mluvčí.

Cyklista havaroval se dvěma promile

Starší cyklista havaroval v úterý v noci ve Strachotíně. Policisté z Mikulova pak na místě zjistili, že si před jízdou dopřál nějaký alkoholický nápoj. „Sedl na kolo a chtěl se vydat k domovu. Nezvládl však řízení, havaroval a se zraněním jeho cesta skončila v nemocnici,“ informoval ve středu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Bývalý brněnský primátor Petr Vokřál.
Babiš hledá náhradu za Vokřála. Favoritem na lídra ANO v kraji je hejtman Šimek

Cyklista ale ještě stihl dechovou zkoušku na alkohol s výsledkem dvou promile. „I cyklisté jsou účastníky silničního provozu a vztahuje se na ně nulová tolerance požití alkoholu před jízdou nebo během ní. V tomto konkrétním případě si cyklista kromě zranění, které si způsobil, může od správního orgánu vykoledovat i pokutu v rozpětí pětadvacet až padesát tisíc korun,“ dodal policejní mluvčí.

Řidiči si oblíbili pervitin. Nad ránem

Zážitek z noční jízdy bez řidičského průkazu si pětatřicetiletý muž za volantem osobního Peugeotu okořenil ještě pervitinem. Jenže v noci na středu ho zkontrolovali břeclavští policisté. „Požití pervitinu sám policistům doznal, když u něj orientačním testem zjistili pozitivní výsledek na přítomnost amfetaminu v těle,“ upozornil policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ilustrační foto.
Jak zkrášlit zahradu, terasu či balkon? Zahradníci zamíří pro inspiraci na zámek

Jeho kolegové navíc zjistili, že muž ani nevlastní řidičský průkaz. „Za jeho prohřešek mu u správního řízení hrozí pokuta a zákaz řízení,“ doplnil mluvčí.

Zároveň připomněl, že podobný případ řešili v noci na pondělí v Hustopečích. Tam policisté zastavili šestatřicetiletého řidiče osobního Fordu. „Měl rovněž pozitivní test na přítomnost amfetaminu v těle. Na výzvu k lékařskému vyšetření a odběrům se však postavil negativně a bezdůvodně se tomu odmítl podrobit,“ uvedl Zámečník.

Knihobudka na lednickém náměstí je opět plná.
Detektivky i vinohradnictví. Knihobudka v Lednici už opět slouží svým čtenářům

Zkontrolovanému muži hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta a dvouletý zákaz řízení. „Tyto dva případy nejsou zdaleka ojedinělé. Policisté na Břeclavsku se s řidiči, kteří nemají za volantem motorových vozidel co dělat, setkávají poměrně často. Kromě těch, co si před jízdou dopřáli alkohol, se od začátku letošního roku setkali s téměř osmdesáti řidiči pod vlivem drogy,“ dodal policejní mluvčí.