O desítky tisíc korun i doklady přišla žena, která cestovala v pondělí tramvají po Brně. Kapesní zloděj jí z batohu na zádech ukradl peněženku s doklady a platební kartou. Tu zloděj použil a v několika bankomatech vybral peníze, až se částka vyšplhala k padesáti tisícím. PIN kód měla patrně uvedený mezi doklady nebo přímo u karty. „Ve stejnou dobu se přišla o věci i osmnáctiletá slečna, která cestovala autobusem z Velké Bíteše do Brna a následně tramvají. Neznámý zloděj vzal z batohu peněženku s doklady, platební kartou a asi třináct set korun,“ sdělila v úterý policejní mluvčí Alena Cejnková. Další pětašedesátiletá žena přišla o svoji peněženku také v pondělí dopoledne v tramvaji. Měla v ní necelé dva tisíce korun, ovšem také doklady a písemnosti s důležitými informacemi, jako jsou například rodná čísla nebo čísla účtů.

Policie dopadla v Brně partu sprejerů.
VIDEO: Dopadení party sprejerů v Brně. Upozornil na ně strojvedoucí lokomotivy

O peněženku i mobilní telefon okradl zloděj v pondělí odpoledne dvaasedmdesátiletou důchodkyni. Věci měla také v batohu na zádech. Škodu vyčíslila na téměř sedm tisíc korun.

„Všechny případy policisté zadokumentovali a po pachatelích pátrají, “ ujistila Cejnková.

Doplnila, že mezi riziková místa, kde mohou lidé o své věci přijít, patří dopravní prostředky MHD,. Stejně tak jsou to eskalátory, obchodní centra, také noční podniky a obecně místa s větší koncentrací lidí.

Ilustrační foto.
Se zbraní přes rameno do obchodu v Brně: muže zastavili, měl i vrhací hvězdice

Doporučení policistů:

• Na rizikových místech buďte obezřetnější a nenechávejte své věci bez dozoru.

• Nenoste peněženky a mobilní telefony ve svrchních kapsách batohů, kabelek ani v zadních kapsách kalhot, kde je nemáte stále pod kontrolou.

• Doklady a peníze je vhodné také nosit odděleně.

• Nikdy nenechávejte napsaný PIN kód u platební karty, pokuste si ho zapamatovat, je to nejbezpečnější.

• Stanete-li se obětí kapsářů nebo jste-li svědky krádeže, neprodleně kontaktujte policii přes tísňovou linku 158.