Stačilo pár hodin a zpráva, kterou vložil na facebook, se začala bleskurychle šířit. „Chtěl jsem jenom upozornit, že se takové věci dějí i tady u nás. Rozhodně jsem tím ale nechtěl vyvolat nějakou velkou paniku a už vůbec ne to nafukovat do velkých rozměrů. Bylo to z mé strany jen takové povzdechnutí a upozornění," řekl na vysvětlenou Šemora.

Policie přijela na místo po půl hodině. „Zůstal jsem tam stát, čekal na jejich příjezd 
a dovedl jsem je na místo, kde jsem se s těmi lidmi střetl. Prohlédli okolí a poté jeli dál směrem k Sedleci," uvedl muž.

Policejní mluvčí Kamila Haraštová ve čtvrtek potvrdila, že takové oznámení před několika dny policie opravdu obdržela „Jednotka však na místě nikoho nezadržela," nechtěla Haraštová spekulovat, s kým se muž vlastně setkal.

Prázdný areál

Podobných oznámení podle mluvčí břeclavských policistů v poslední době přibývá. „Vzniká trochu panika, takže lidé častěji volají, když někde někoho zahlédnou. V tomto konkrétním případě se nám osoby nepodařilo identifikovat, ale v mnoha dalších si lidé pletou běžence s cizinci, kteří tady již několik let pracují," podotkla policistka.

I nadále ovšem trvají zvýšené kontroly cizinecké policie kvůli uprchlíkům u hranic s Rakouskem. „V posledních dnech je na hranicích klid. Žádná mimořádná čísla odchytů nejsou. Ani v Břeclavi," sdělila mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

A pokračovala. „Pro tuto chvíli neplánujeme žádnou změnu. Intenzita hlídání zůstává stejná," doplnila.

Situaci bedlivě sleduje také starosta Břeclavi Pavel Dominik. „Jsme v kontaktu s ministerstvem vnitra. Každý den o půl sedmé ráno dostávám zprávu, kolik bylo v Břeclavi za uplynulých čtyřiadvacet hodin zadržených běženců. Na začátku týdne to bylo kolem pětatřiceti lidí. To jsou počty, které policie zvládá bez větších problémů, takže není důvod k nějaké panice," ujistil Dominik.

Areál v Poštorné, kde jsou připravené stany pro běžence, tak zůstává stále prázdný. 
„V současné době nás zajímají hlavně případná opatření sousedních zemí. Byli jsme však ujištění, že by neměla mít vliv na bezpečnost ve městě," dodal starosta.