Policejní hlídky na dvě a půl hodiny uzavřely příjezdovou cestu ke státnímu zastupitelství a z budovy v ulici U Stadionu evakuovaly všech deset zaměstnanců. „Vzhledem 
k tomu, že muž nesdělil, co se v nádobě nachází, bylo potřeba vyloučit, že se nejedná o nebezpečnou látku," objasnila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Policisté zároveň vyhledali padesátiletého Břeclavana, který nádobu na úřad přinesl. Převezli ho na služebnu a vyzvali k podání vysvětlení.

Muž tvrdí, že nikoho neohrozil ani nikomu nevyhrožoval. „Dárek není trestný čin," řekl Břeclavskému deníku Rovnost Novotný.

Ten si stěžuje, že státní zástupce rozhodl v několika případech v jeho neprospěch. Podle Novotného neprávem. Jak přiznal, došla mu trpělivost, a proto šéfovi žalobců na Břeclavsku Tomáši Foldynovi přinesl kbelík psích exkrementů. „Napsal jsem na něj: Dárek pro státního zástupce Foldynu. Neklopit," popsal častý stěžovatel a kritik.

Policie potvrdila, že nádoba byla naplněná odpadem a ve čtvrt na čtyři ulici zpřístupnila. Zda si muž vyslechne obvinění z obecného ohrožení, nebylo ještě ve čtvrtek jasné.