„Jednatřicetiletý muž se několikrát vloupal do zaparkovaných vozidel, a to i za hranicemi našeho okresu, odcizil z nich cenně věci, doklady i platební karty. Dokonce se mu podařilo z ukradené kreditky provést výběr a poškozeného muže tak připravil o padesát tisíc korun,“ popsala řádění muže břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jako nenapravitelný zločinec se „vybarvil“ i v pohořelickém baru, kde se podvodem dostal k penězům z výherního automatu.

„Obviněný muž využil situace, kdy personál zapomněl na automatu vymazat výhru po předchozím výherci, začal na něm hrát a posléze si část neoprávněné výhry nechal vyplatit jako výhru vlastní,“ vylíčila Haraštová.

Své trestné skóre nenechavec navýšil na silnici. Několikrát sedl za volant, aniž měl řidičský průkaz. Navíc už dříve dostal zákaz řízení. Policisté u muže zjistili i přítomnost drog v těle. A při kontrole v autě objevili konopí.

Klec spadla minulý týden. Kriminalisté muže zadrželi, aby mu zabránili v dalším řádění. Před soudem se bude zpovídat z trestných činů krádeže, poškozování cizí věci, podvodu, neoprávněného držení platební karty, ohrožení pod vlivem návykové látky, nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek a jedů, maření výkonu úředního rozhodnutí a posledního - řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění.

„Vzhledem k tomu, že u tohoto podezřelého vznikly důvody vazby, podali policisté státnímu zástupci podnět k návrhu, který soudce akceptoval,“ uvedla Haraštová s tím, že muž skončil ve vazbě, kde může zpytovat své svědomí a čekat na trest.