„Nedaleko hraničního přechodu Lanžhot – Stará cesta celníci zastavili auto Škoda Felicia s břeclavskou registrační značkou. Dva Češi přijíždějící ze Slovenska prohlásili, že nepřeváží žádný alkohol, cigarety, zbraně či drogy,“ uvedla mluvčí Celního ředitelství Brno Lada Temňáková.

Že lhali, ukázala důkladná prohlídka. „Celníci našli u řidiče v kapse tři zatavené stříkačky s bílou krystalickou látkou o objemu přibližně pět mililitrů. Při orientačním narkotestu látka reagovala pozitivně na přítomnost metamfetaminu,“ vylíčila Temňáková. Muž z auta se snažil policisty přesvědčit, že mu stříkačky nepatří a převáží je pro někoho jiného.

Ale to ještě nebylo zdaleka všechno. Škodovka ukrývala další překvapení. Pod koberečky u zadních sedadel celníci našli kožený vak se čtyřmi krabičkami od léku Nurofen Stopgrip a také 1336 tablet tohoto léku. Muži se však bránili, že o lécích nevěděli.

To nejlepší nakonec. Když celníci našli v kufru auta pět litrových lahví toluenu, tvrdili, že je určený na čištění motorů a zahradního nářadí.

Případ si převzala kvůli podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy Celní protidrogová jednotka Generálního ředitelství cel.

Pokud budou usvědčení, hrozí jim peněžitý trest, případně až pětileté vězení.