V pondělí odpoledne přivolala strážníky mezi chaty rozrušená čtyřiačtyřicetiletá žena a popsala jim, že k jejímu retrívrovi přiběhl kříženec rotvajlera bez náhubku a začal ho napadat. „Majitelka se ho prý snažila odehnat, přesto se mu údajně opakovaně podařilo retrívra kousnout," upřesnil mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Útok zuřivého křížence prý utnul až mladý muž, který zanedlouho přiběhl a agresivního psa odchytl. Jeho majitelem však nebyl. „Retrívr neměl viditelná zranění a na jeho srsti zbyly jen zřetelné stopy od slin. Strážníci pak zjistili, že kříženec prý utekl z nedalekého pozemku a také upřesnili, komu zvíře patří. Hlídka pak případ postoupila k projednání správnímu orgánu," dodal mluvčí.

V krátké době jde přitom v Brně už o druhý podobný případ. Jak Deník Rovnost již informoval, v Novém Lískovci v sobotu odpoledne zakousl pitbul jorkšíra. Majitelka malého psa se zhroutila a s pláčem hladila zkrvavené tělo svého čtyřnohého přítele. „K rozechvělé devětapadesátileté ženě strážníci přivolali zdravotníky, aby zkontrolovali její zdravotní stav. Majitelka pitbula se pak omlouvala, že se jí zvíře vytrhlo i s vodítkem a zaútočilo. Nikdy před tím to prý pes podle ní neudělal," dodal mluvčí strážníků Jakub Ghanem.