První případ se stal ve středu krátce po poledni v břeclavské městské části Poštorná. Zloděj ze zaparkovaného osobního vozu ukradl dámskou kabelku s osobními doklady, platebními kartami, penězi a šperky. Celková škoda tady dosáhla na jednapadesát tisíc korun.

K dalšímu vloupání došlo na odstavné ploše u rybníka Apollo u Lednice. „Zloděj se vloupal do zaparkovaného osobního auta a ukradl z něj peníze, osobní doklady, křídlo a prkno na kiteboarding a dva neoprenové obleky. Majitel škodu vyčíslil na pětatřicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Obdobné případy řešili policisté v Mikulově. Na parkovišti před jedním z tamních hypermarketů neznámá osoba vnikla do zaparkovaného vozu a ze sedadla vzala odloženou dámskou kabelku s peněženkou, osobními doklady, platebními kartami a penězi. „Dále si pak sebou odnesla i mobilní telefon a fotoaparát. Tady byla škoda třicet tisíc korun," zmínil Zámečník.

K další krádeži do zaparkovaného auta došlo také u mikulovského Mariánského mlýna. „Zloděj se tam násilně vloupal do auta a ukradl dámskou kabelku s penězi, brýlemi, osobními doklady, platební kartou a mobilem. Škoda se odhaduje na devatenáct tisíc korun," doplnil mluvčí.