Američan Kevin Dahlgren před osmi lety v klidné ulici v brněnských Ivanovicích zavraždil své čtyři příbuzné. Použil nůž, sekeru i kámen. Sousedé viděli z garáže jednoho z domů stoupal kouř, a proto se do ní šli podívat. „Začali rozhrabávat popel a našli v něm mrtvolu. Syn říkal, že zahlédl bezvládnou ruku s hodinkami a pak z dálky tělo,“ řekla tehdy reportérce Deníku Rovnosti obyvatelka Ivanovic.

U olomouckého vrchního soudu proběhlo soudní jednání v případu čtyřnásobné vraždy, obviněný Kevin Dahlgren
V Brně vyvraždil čtyřčlennou rodinu. Před pěti lety dostal Dahlgren doživotí

Podle kriminalistů se jedná o největší masovou vraždu, kterou se v posledních letech zabývali. „S ohledem na počet obětí byl tento případ s velkou pravděpodobností jedním z nejzávažnějších, s jakým jsme se dosud setkali,“ zhodnotil po letech tragédii ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil.

Podle psychiatrických posudků Dahlgren trpěl poruchou osobnosti, vraždy ale vykonal vědomě. Za mřížemi valdické věznice strávil Kevin Dahlgren rok a půl, 11. ledna 2018 se ve vězeňské cele oběsil.

Zasadil desítky ran

V roce 2019 Antonín Štaubert kvůli několika tisícovkám korun zavraždil dva lidi v Břeclavi. Čtyřiačtyřicetileté ženě zasadil osmadevadesát bodných ran, devětaosmdesátiletého muže bodl osmatřicetkrát. „Zabil je ze strachu, aby ho nepoznali. Z domu ukradl tři tisíce korun, dřevěné hodiny, kytaru, plynovou pistoli a šperky,“ zmínil státní zástupce Petr Bejšovec.

Antonín Štaubert je obžalovaný z vraždy dvou starších lidí v rodinném domě v Břeclavi. Případ začal projednávat v pátek krajský soud.
Kvůli pár tisícům v Břeclavi ubodal dva lidi. Případ začal projednávat soud

Muže usvědčily otisky prstů a stopy DNA na místě hrůzného činu. „Vraždil v úmyslu získat majetkový prospěch a čin spáchal na dvou lidech, takže jsou splněny podmínky pro výjimečný trest,“ uvedl soudce Michal Zámečník.

Štaubert u soudu:

Štaubert dostal třicet let vězení, verdikt potvrdil i Ústavní soud.

Muži rozsekl lebku

Sekerou vraždil v roce 2006 Martin Poslušný v Rakvicích na Břeclavsku. „V obci jsem se seznámil s partou lidí v mém věku,“ popsal později u soudu. S dvojicí nových známých popíjel v hospodě a pak u nich doma.

Dívka šla spát a s mužem se Poslušný pohádal. Kamenem ho uhodil do hlavy. Pak mu sekerou rozsekl lebku. V ložnici ženu třikrát uhodil ostrou hranou sekery do hlavy. Dostal sedmnáct a půl roku.

Jungmannova ulice v Tišnově, kde došlo k útoku nožem.
Zeť se sekerou a problémy s hlavou, popisuje soused útočníka z Tišnova