O události informovala v pátek mluvčí břeclavských policistů Petra Hrůzová. „V pondělí v noci byli policisté na Břeclavsku vysláni operačním důstojníkem k potyčce několika osob. Na místě se k hlídce se přihlásila osmatřicetiletá žena, která policistům sdělila, že si přijela ke známému půjčit peníze, ale nějak se spolu nepohodli a došlo k větší rozepři,“ uvedla Hrůzová.

Do nečekaných obrátek se událost otočila poté, co žena od známého odešla a zamířila k autu, v němž na ni čekali dva kamarádi. Muž vyběhl z domu s hrablem na sníh. „Když mladíci ve vozidle viděli sedmačtyřicetiletého muže, jak k nim běží s hrablem na sníh, dali se na útěk a dobře udělali. Muž vozidlo doslova zdemoloval, vybil zadní i boční okno, umlátil všechny kliky a poškodil karosérii. Poté do auta nasedl a odjel,“ popsala Hrůzová.

Jízda v protisměru na dálnici D52.
VIDEO: Kilometry v protisměru D52 u Pohořelic. Řidič nereagoval ani na policii

Policisté dohledali vozidlo i muže, provedená dechová zkouška potvrdila 1.6 promile alkoholu. „Muž přiznal i to, že nevlastní řidičský průkaz. Nakonec se ještě divil, proč je na místě tolik policistů, když se v podstatě skoro nic nestalo,“ dodala mluvčí Petra Hrůzová.

Nyní se bude muž zodpovídat z neoprávněného užívání a poškození cizí věci a z ohrožení pod vlivem návykové látky.