O případu dosud mlčeli, v pátek však zprávu Břeclavskému deníku Rovnost potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Petra Vedrová. „Věnujeme se tomu. Je to přesně týden, kdy byla osmasedmdesátiletá žena objevená v rodinném domě. Zemřela násilnou smrtí, což už potvrdila soudní pitva," sdělila Vedrová.

Mrtvá žena byla v rodinném domě několik dní. Že dlouho nevyšla ven, upozornil policisty některý z obyvatel obce. „Dosud jsme nikoho nezadrželi. Vyhodnocujeme veškeré stopy zajištěné na místě činu a po pachateli pátráme," poznamenala v pátek mluvčí. Bez odpovědi zůstává otázka, zda je smrt penzistky spojená s krádeží. Zda se z domu ztratily peníze či jiné cennosti, ponechávají policisté bez komentáře. „K tomu se nemůžeme vyjádřit, vše prověřujeme. Jakmile ve vyšetřování nastane posun, budeme o tom informovat," zmínila Vedrová. Policisté si pro sebe nechávají také způsob, jakým důchodkyně zemřela.

Byla starousedlíkem

Podle starosty Jaroslava Tesáka patřila žena ke starousedlíkům. Blíže ji ale neznal. „Spíše jen od vidění," říkal první muž obce, kterou se zpráva o tragické události rychle rozšířila. „Lidé se o tom baví, protože je to věc, která se u nás nestává. Jde o naprostou výjimku. Kdysi se jen prověřovalo podezření u jedné smrti. Už nevím, jak to dopadlo, ale myslím si, že se nakonec nic násilného ani nepotvrdilo. Nepamatuju si, že by se v Kobylí něco tak tragického stalo," zamýšlel se Tesák.

VÍCE SE DOČTETE V SOBOTNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST.