Domem, kde žil Pavel J., prošlo v posledních letech několik lidí. Podle sousedů se tady objevovaly i mladé dívky, které odtud odjížděly zbité. „Napadal a bil svoje přítelkyně. Rodiče si je pak odváželi celé modré, to bylo každou chvíli. Ve druhé půlce domu měl lidi v nájmu, hlavně ženský, chlapy jen málo,“ popsal soused dění u domu s kapotou z policejního auta za plotem.

To, že v domě pobývalo několik lidí, potvrdili i kriminalisté. „Máme zjištěno, že v domě na Pohodlí žilo více lidí, byl to jakýsi squat, kde platila pravidla, která když někdo porušil, byl za ně fyzicky trestán,“ uvedl šéf krajské kriminálky Milan Šimek.

Dvojice násilníků utýrala ve sklepě domu v Pohodlí u Litomyšle mladého muže.
Utýral k smrti mladíka. Před výhružkami Pavla J. utekla i matka, říkají sousedi

Že násilí nebylo Pavlovi J. vzdálené, řekli i lidé, kteří se s ním znali. Potvrdili také to, že je otcem dvou malých dětí. „Znala jsem jeho bývalou přítelkyni. Ze začátku se jí líbilo trochu násilí v posteli, ale pak toho bylo už moc. Pořád od něj utíkala, byla nešťastná,“ řekla mladá žena z Litomyšlska, která si přeje zůstat v anonymitě.

Podle kriminalistů kolem sebe muž vybudoval auru strachu a navíc je to vyznavač bojového umění. V minulosti jezdil trénovat do školy bojových umění v Rychnově nad Kněžnou.

Tělo se stále nenašlo

Pavel J. společně se svým mladším kumpánem vloni v létě unesl mladého muže z vesnice na Břeclavsku. Dovezli ho do domu na Pohodlí, kde ho podle policie několik dní otřesným způsobem týrali ve sklepě. Mladík zemřel, ale jeho tělo se dosud nenašlo. Pavel J. totiž odmítl vypovídat a druhý muž pouze naznačil, kde by tělo mohlo být.

Lidé z Pohodlí se obávají, že ve sklepě domu zemřelo více lidí. „Máme indicie, že došlo i k dalším závažným věcem a že o nich vědělo více lidí. Vyzýváme případné svědky, aby se nebáli přihlásit, oba muži jsou ve vazbě a hrozí jim vysoké tresty. Chceme další svědectví a dobrat se pravdy,“ podotkl Šimek.

Podezřelí z únosu zadrženi
Dva kumpáni unesli muže a utýrali ho ve sklepě domu u Litomyšle. Tělo se nenašlo

Vyšetřování pokračuje, ale policisté zatím nechtějí sdělit další informace. „K případu z Pohodlí nechceme i z taktických důvodů v této fázi vyšetřování poskytovat žádné bližší informace. Nicméně opětovně vyzýváme svědky nebo kohokoliv, kdo by nám mohl poskytnout relevantní informace o tom, co se v domě dělo, aby se přihlásil na linku 158,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská. Kriminalisté těmto svědkům zaručí možnost vypovídat s utajenou totožností.

Oba muži jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu zbavení osobní svobody s následkem smrti. Hrozí jim nepodmíněný trest ve výši osm až šestnáct let.