Dva z lupičů sehraně předstírali zájem o zboží a tím odlákali pozornost prodavačky. Třetí pak měl volnou cestu do místnosti pro zaměstnance, kam nepozorovaně vklouzl. Cestu mu usnadnil také fakt, že žena zapomněla zamknout dveře. Zanedlouho poté také zjistila, že jí zmizela kabelka s doklady od auta, platebními kartami a penězi. Nahlásila tedy škodu asi dvacet tisíc korun.

„Policisté na místě zjistili, že se pravděpodobně jedná o případ krádeží, kdy jeden odvede pozornost prodavačky a druhý krade, vysvětlila Alice Čechová z břeclavské policie.

Policie má také jejich popis – s prodavačkou se bavili muž a žena ve věku pětadvacet až sedmadvacet let, kteří mluvili slovensky a oba byli snědé pleti. Muž byl vysoký asi 175 centimetrů, měl krátce střižené černé vlasy a oblečenou béžovou bundu a rifle.

Žena byla vysoká asi 165 centimetrů, měla dlouhé hnědé vlasy, stažené do culíku. Byla výrazně namalovaná a na sobě měla světlou zimní bundu a rifle.

„Pracovníci v obchodech by si měli dávat při obsluhování pozor a nenechat prodejnu bez dozoru. A samozřejmě řádně zabezpečit prostory, kam je zákazníkům vstup zakázán,“ upozornila Čechová.