Po nedávné vraždě se v Lednici stala další tragédie. Zemřel dvanáctiletý bezproblémový hoch. Záchranářům se ho bohužel nepodařilo ani po hodinovém oživování přivést zpět k životu.

„Mohu potvrdit, že k této tragické události skutečně došlo. Jelikož se ale jedná o nezletilé dítě, další informace poskytovat nebudeme. Ani rodiče si nepřejí, abychom sdělovali jakékoliv podrobnosti,“ řekl Jiří Švanda z břeclavské kriminální policie.

Na místě zasahovali zdravotníci, kteří se pokoušeli obnovit mladíkovy základní životní funkce. To se jim bohužel nepodařilo. „Byla to mimořádná práce záchranářů. Snažili se ho oživovat a dostat zpátky prakticky hodinu,“ sdělil náměstek břeclavského policejního ředitele Jan Cupal.

Okolnosti pondělní tragédie jsou zatím nejasné. Některé internetové servery informovaly o tom, že se mladík před svým činem zabarikádoval v domě rodičů a kolovaly i spekulace o nešťastné lásce. To se nepotvrdilo. Vývoj situace na místě byl podle policie jiný.

K bolestné události policisté na přání rodiny, a také proto, že se jednalo o tak mladého člověka, neposkytli žádné bližší informace.

„Velmi mě zaráží, že se u dvanáctiletého kluka píše o zabarikádování a nešťastné lásce. Bavil jsem se i s kriminalisty a ten motiv tam není. Myslím si, že šlo o souhru nešťastných náhod. Vše tomu nasvědčuje,“ sdělil ředitel Základní školy v Lednici Ladislav Dostál.

V lednické škole, kam chlapec chodil, dnes panoval velký smutek. „Vyvěsili jsme černý prapor a se žáky jsme tuto nešťastnou událost v prvních hodinách probrali. Reakce dětí byly samozřejmě velmi emotivní, především v té konkrétní třídě. Spousta dětí brečela, tak jsme se jim to snažili vysvětlit,“ uvedl Dostál.

Jednalo se podle něj o výborného bezproblémového žáka šestého ročníku, který byl trochu introvert a chodil do různých kroužků. Tragédii ještě násobí to, že byl jedináček. „Jeho rodiče jsou bezvadní. Moc pěkně se o něj starali,“ poukázal ředitel pohnutým hlasem.

V ulici, kde k neštěstí došlo, oslovení lidé nevěděli žádné podrobnosti tragické události. Podle jednoho souseda v Lednici kolují různé spekulace. „Říká se, že se kluk oběsil nebo zastřelil,“ sdělil starší muž, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Žena z vedlejšího domu podle svých slov také o tragédii slyšela, její okolnosti ale podle ní nezná nikdo v ulici. „Je to obrovské neštěstí. Jak to bývá, lidé to rádi zveličují a pak kolují různé fámy,“ pokyvovala hlavou nad různými dohady mladá žena.

V Lednici se jedná o další tragédii po krátké době. Od té poslední ještě neuplynuly ani tři týdny. Při rozepři tří mladých zabil sedmnáctiletý mladík svého soka a nožem se vrhl i na přítelkyni, kterou pobodal. (šev)

Tragédii v Lednici připomíná vyvěšený černý prapor na budově Základní školy