"Obžalovaného usvědčují otisky prstů a stopy DNA na místě hrůzného činu. K vraždě se přiznal své manželce s tím, že zabil dva lidi. Svěřil se s tím i vězni, který s ním sdílel celu ve vazbě. Vraždil v úmyslu získat majetkový prospěch a čin spáchal na dvou lidech, takže jsou splněny podmínky pro výjimečný trest," zdůvodnil soudce Michal Zámečník.

Podle něj obžalovaný, který šel do domku obětí pořádně posilněný vínem, pivem a rumem a dopřál si i marihuanu, nad smrtí dvou lidí nevyjádřil ani lítost. Ženě zasadil 98 bodných a sečných ran, poškozenému muži 38 ran nožem a sekerou. Z domku po vraždách uloupil tři tisíce korun, dřevěné hodiny, pistoli, náušnice a šperky. Doma pak spálil krví potřísněné šaty a také sekeru.

Třicetiletý Štaubert, otec pěti dětí, byl už v minulosti soudně trestaný za násilné a majetkové trestné činy. U soudu vinu popíral. "Nikde jsem vraždit nebyl, žádám o zproštění viny," prohlásil v závěrečné řeči. 

Obhajoba naopak žádala úplné zproštění obžaloby, protože soud rozhodoval na základě neúplného dokazování a získané důkazy k odsouzení podle obhájce nestačí.

Žalobce byl poté s výjimečným trestem spokojený. "Soud rozhodl zcela správně a věcně podle mého návrhu, a dal tak zadostiučinění příbuzným obětí, kteří byli v jednací síni," řekl Bejšovec.

Štaubertovi se naopak rozsudek nelíbil. "Nikdo z nich nemá svědomí," prohlásil, když ho eskorta odváděla zpět do cely na nádvoří krajského soudu. Jeho odvolání proti třicetiletému trestu bude řešit Vrchní soud v Olomouci.