Ačkoliv podle dostupných informací dosud žádné ze zvířat neutrpělo zdravotní újmu, strážníci nevyloučili výskyt dalších otrávených zbytků. „Vhodné je, aby měl pes při venčení náhubek, a to i v případech, kdy to vyhláška nevyžaduje. Při nalezení návnady nebo při podezření na ni žádáme, aby s ní lidé nemanipulovali a vše oznámili na bezplatnou tísňovou linku městské policie 156," uvedl mluvčí břeclavských strážníků Zdeněk Novák.

Pejskaři dosud v okresním městě narazili na dva případy. Jde o ulice Národního odboje a Fintajslovy „Při venčení domácích mazlíčků nalezli v trávě odhozené zbytky potravin obsahující jed na hlodavce. Nálezy jsme zajistili a odeslali k laboratorní expertize, která původní podezření potvrdila," oznámil Novák.

Informace se na sociální síti bleskově rozšířila mezi lidi. Mnozí z nich nešetřili hrubými výrazy, kterými častovali zatím neznámého viníka. „Všude se najde nějaká zrůda, která se neštítí ničeho, ani zabíjet nevinné zvířátko, které mu nic neudělalo. Věřím, že jednou za to bude potrestán," komentovala zprávu například žena vystupující jako Barulka Estradova.

Nina Maňasová zase zmínila: „Někteří lidi opravdu nejsou zcela normální."

Provozovatelka městského útulku v Břeclavi Lenka Malinovská hledala vhodné označení traviče a jeho motivace marně. „Nenapadá mě slušný výraz. Komentovala bych to sprostě a urážlivě, což se do novin nehodí," podotkla žena. Útulek vede čtvrtým rokem, s otráveným psem se za tu dobu nesetkala. Nebezpečné návnady v Břeclavi považuje za výjimku.

Pokud má majitel podezření, že jeho pes spolkl cokoliv s jedem, je nezbytné vyhledat veterináře. Ani to však nemusí k záchraně stačit. „Záleží, o co jde. Jestliže je to něco, čím se tráví potkani, je situace velmi špatná. Každá vteřina je drahá. Nejsem sice veterinářka, ale úmrtí je v takových případech kolem devadesáti procent. Zkraje člověk nemusí poznat, co se děje. Pes přestane žrát, je apatický a jakmile se objeví krev, je šance na záchranu velice malá," dodala Malinovská.