"První případ se odehrál ve středu, krátce po poledni v Novém Přerově. Před jeden z místních rodinných domů přijela osádka tmavě modrého osobního auta. Řidič zabavil šestasedmdesá­tiletou majitelku domu a další dva členové osádky nepozorovaně vnikli otevřenými vraty až do domu," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Vevnitř pak zloději prohledali šuplíky a skříně, odkud důchodkyni vzali několik tisíc korun. „Přitom byli vyrušeni majitelkou domu, a tak utekli, nasedli do auta a rychle odjeli," podotkl k případu mluvčí.

Ještě hůře dopadla penzistka v Borkovanech. Jednasedmdesátiletá důchodkyně tam pustila do domu ženu, která podle svých slov potřebovala na toaletu. Historka zabrala. Mezitím se dovnitř dostala ještě druhá žena, společně pak majitelku zabavili vyprávěním o nákupu domů v obci.

„Až po odchodu obou žen si důchodkyně všimla, že byla okradena o desítky tisíc korun. I v tomto případě se podařilo získat poznatek o výskytu tmavého auta poblíž místa krádeže. Domníváme se, že oba případy spolu souvisejí a po osádce, kterou by měl tvořit muž, jako řidič a dvě až tři ženy, pátráme. Obě ženy se shodly, že by osádku mohly tvořit osoby s tmavší pletí," zmínil Zámečník.

Policisté zároveň žádají případné svědky, aby jim poskytli cenné informace.