Policejní mluvčí Bohumil Malášek sdělil, že muž z Blanenska nejprve zareagoval na internetový inzerát vyzývající k výhodnému zhodnocení peněz.

„Po zaplacení dvou vstupních poplatků za celkem pět tisíc korun se po elektronické konzultaci s makléřem na jeho účtu během jediného dne objevilo čtyřiaosmdesát dolarů. Při fungujícím investování nebylo pro podvodníka problémem vylákat další částky,“ uvedl mluvčí Malášek.

Podvodníci rozesílali SMS zprávy, v nichž informovali o neuhrazeném dluhu a vyzývali ke kontrole případné exekuce. Ilustrační snímek
Podvodníci mají nový způsob, jak vysát lidem účty. Lživé SMS varují před exekucí

Muž následně na neznámý účet poslal celkem čtyři sta tisíc korun. Tehdy kontakt s makléřem skončil.

Oči pro pláč zbyly rovněž třiašedesátileté ženě z Břeclavska. Zloděj využil toho, že v minulosti investovala do kryptoměny a kontaktoval ji s novou nabídkou. „Žena podvodnému makléři umožnila vzdálený přístup do svého počítače a následně potvrdila dvě platby. Podvodník tak snadno získal více než tři sta tisíc korun,“ upozornil mluvčí.

Podvody na internetu. Ilustrační foto.
Muž z Boskovicka obchodoval s akciemi. Naletěl a přišel o čtvrt miliónu korun

Ušetřený nezůstal ani devětapadesátiletý muž z Vyškovska. Stejně jako lidé v předchozích případech chtěl zhodnotit své peníze, místo toho poslal zloději skoro dvě stě tisíc.