"Když hlídka cizinecké policie dnes odpoledne dělala kontrolu čínské restaurace v kulturním domě v Břeclavi, dva cizinci se před policisty dali na útěk. Jeden se snažil upláchnout oknem, druhý zmizel do sklepa," uvedl mluvčí cizinecké a pohraniční policie Roman Pittner.

Číňana, který chtěl před rukou zákona utéct oknem, s hlídce podařilo okamžitě chytit. Druhý Číňan se ve sklepě zamkl. "Nechtěli jsme poničit cizí majetek a navíc ze sklepa neměl kam zmizet. Tak jsme zavolali zámečníka, který zámek odvrtal a pak jsme čtyřiadvacetiletého mladíka polapili," sdělil Pittner.

Cizineckým policistům se podařilo zjistit, proč před nimi muži tak kvapně utíkali. "Mladší ze dvojice byl vyhoštěn ze země, podruhé dokonce soudně, ale nikdy neodjel. Od sedmnáctého července byl v Břeclavi nelegálně.

Druhý, čtyřiapadesátiletý Číňan, zase požádal o sloučení s osobou z Evropské unie, ale soud mu nevyhověl, a tak měl opustit Českou republiku už šestadvacátého září. Doteď ale pracoval v restauraci," dodal Pittner. Oba Číňané jsou teď podezřelí z trestného činu maření úředního rozhodnutí.