Jedním znich je případ, kdy zloděj okradl spícího muže přímo vjeho stanu. Neznámý pachatel si tak ze stanu odnesl přenosný počítač, mobilní telefon i peníze. Vzniklou škodu policisté vyčíslili na čtyřiatřicet tisíc korun.

Policejní mluvčí Kamila Haraštová popsala jiný zčetných případů krádeží: „Další případ vloupání se stal vtomto kempu ve stejnou noc. Pachatel ze zaparkovaného vozu odcizil kabelku sdoklady, dva mobilní telefony a opět finanční hotovost. Celková škoda se tak vyšplhala na částku osmi tisíc korun.“

Někteří zloději se ale nespokojí jen skrádežemi ve stanech a zaparkovaných vozech, ale lákají je i prodejní stánky. U jednoho znich poškodili skleněnou výlohu, zvedlejšího stánku dokonce ukradli několik lahví alkoholu.

Vedoucí autokempu Merkur Jan Duda přiznává, že mají skrádežemi problém. „Zatím nemáme zřízenou úschovnu pro věci návštěvníků. Důvodem je to, že recepce není zděná a nevyhovuje proto podmínkám. Počítáme ale sjejí výstavbou na příští sezónu. Úschovna pro kola je už vprovozu,“ vysvětlil Duda.

Podle jeho slov se snaží chránit své návštěvníky tím, že zaměstnávají vobjektu ochranku. „Ročně nás to stojí přes půl milionu korun. Navíc žádáme o pomoc policii. Na některých místech se dá už platit platebními kartami, proto u sebe turisté nemusí nosit hotovost,“ vyjmenoval preventivní opatření, kterými se snaží bojovat se zloději, vedoucí autokempu.