Policisté o nevšedním případu, který vyšetřovali od března, informovali ve čtvrtek. „Jednatel dopravní společnosti nám zavolal, že na placeném parkovišti v Hustopečích došlo ke krádeži kamionu naloženého zbožím. Hodnota byla tři miliony korun, cena zboží pak přesahovala sedm set tisíc," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Kriminalisté vytvořili vyšetřovací tým, spolupracovali také s kolegy z ostatních jihomoravských regionů. A našli lidi, kteří zboží koupili a následně i sklady, v nichž bylo ukryté. Část ležela dokonce v rodinném domě jednoho z překupníků. Šlo o cukrovinky.

Podle policistů vymyslel plán jednatel firmy – kvůli ekonomickým potížím. Následně oslovil svého zaměstnance, který se zapojením souhlasil. „Zboží nabral už začátkem března, později je zase složil. Do Anglie, kam mělo putovat, by neodjelo. Na parkovišti v Hustopečích už nebylo. Oba muži se po sdělení obvinění přiznali," oznámil šéf břeclavské kriminálky Josef Michálek.

V případu figurují ještě dva překupníci ve věku jednačtyřicet a šedesát let. Ti čelí obvinění ze spoluúčasti. „Pro jednatele firmy jde o první trestný čin. Ostatní už trestaní byli, řekl ve čtvrtek kiminalista, který vyšetřování vedl. Identita policisty musí zůstat v utajení.

Překupníci nakoupili cukrovinky za 240 tisíc, prodali je o dalších dvě stě tisíc dráž. Jednateli kamionové firmy ale nakonec nezaplatili a peníze si nechali.

Na sklonku minulého týdne se policii podařilo najít také zdánlivě ukradený kamion. Stál na odstavném parkovišti ve slovenských Kútách. Z vyšetřování vyplynulo, že skupina chtěla prodat i jej. „To jsme jim překazili. Díky objevení se podařilo zabránit škodě, která by vznikla leasingové firmě. Té kamion patřil," oznámil Michálek.

Obvinění lidé jsou vyšetřovaní na svobodě.