Podle policejního mluvčího Petra Valy jde o známého recidivistu, jenž je podmíněně propuštěný z vězení. „Kolegové si ho nemohli nevšimnout, protože kolem jejich služebního auta jel po chodníku a bez osvětlení,“ sdělil mluvčí Vala.

Dechová zkouška na alkohol byla negativní, naopak test na drogy ukázal, že má v těle stopy pervitinu. „Užil jsem ho asi měsíc a půl zpátky,“ vysvětloval pak mladík.

Policie na jihu Moravy v minulých dnech rozjela sérii preventivních akcí, při kterých kontrolovala vybavení cyklistů.
Čtyři mrtví cyklisté. Tragická bilance na jihu Moravy už teď dohnala loňský rok

Nakonec se také ukázalo, že kolo, na kterém jel, je v evidenci ukradených. O něm muž tvrdil, že mu ho půjčila kamarádka. Policisté však zjistili, že kolo někdo předchozí den ukradl před vlakovým nádražím v Podivíně.

„Pro podezření z krádeže skončil mladý recidivista v cele, kde bude muset ještě ozřejmit i několik dalších podobných případů krádeží kol z celého Břeclavska. Muži v případě uznání viny hrozí za opakované krádeže až tříletý pobyt za mřížemi,“ uzavřel mluvčí Vala.

Do necelé poloviny července na jižní Moravě zloději ukradli 217 jízdních kol, což je o 74 méně než o rok dříve.

Zdroj: policie

Co radí policie?

  • Používejte vždy kvalitní bezpečnostní zámek, a to nejen na ulici, ale také v kolárnách či společných prostorách domů.
  • V případě, že své kolo ukládáte ve společných prostorách domů, dbejte na uzamykání vstupních dveří do domu a také místností, kde se kola nachází.
  • Pokud musíte své kolo na několik okamžiků odstavit, vybírejte si vždy místo, na které vidíte, a kde jsou případně kamery.
  • Pro případ krádeže kola si poznamenejte jeho výrobní číslo, barevné provedení, případně pořiďte jeho fotografii, abyste mohli svůj bicykl v případě potřeby identifikovat.
  • Vždy používejte jen kvalitní bezpečnostní zámky.