„Poblíž chodníku v Jiráskově ulici, kde procházela šedesátiletá žena, zastavilo osobní auto. Z něho vystoupil muž s nožem v ruce. Přistoupil k ženě a beze slova jí uřezal ucho kabelky. Osobní tašku sebral a rychle nasedl do auta, které řídila další osoba," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Přepadená začala okamžitě volat o pomoc, což zaslechli opodál pracující dělníci. Jeden z nich si auta všiml a zapamatoval si část registrační značky. Poté přes tísňovou linku zalarmoval policisty.

„Okamžitě jsme rozjeli šetření případu a vyhlásili pátrání po Fordu Eskort. Netrvalo dlouho a osádka uvízla v naší síti. Kolegové z Dálničního oddělení Podivín zahlédli přijíždějící auto, které jelo směrem na Slovensko. Ihned jej zastavili a dvojici, která autem cestovala, zadrželi," sdělila mluvčí.

Posádku tvořil šestatřicetiletý muž a o deset mladší spolucestující. Podle výpovědi se vraceli zpět na Slovensko, kde mají trvalý pobyt. „Při cestování jim došly peníze. Neměli na natankování, tak se muž rozhodl opatřit si peníze nekalým způsobem," doplnila Haraštová.

Muž momentálně čelí obvinění z loupeže, za což mu hrozí až deset let vězení. Trestu se nejspíš dočká také spolujezdkyně, která kabelku vyhodila z auta. „K rychlému zásahu bezpochyby dopomohl muž, který okamžitě po spáchání loupeže poskytl policii podrobné informace. Za jeho ochotu a všímavost mu patří velké poděkování," uzavřela mluvčí.