„Do provozovny vstoupili dva muži, kteří byli částečně maskovaní. Jeden měl na očích sluneční brýle a druhý měl kolem obličeje uvázaný šátek,“ řekla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jeden z lupičů pohrozil muži za pultem pistolí. Ten neváhal a dal mu je. O jakou částku se jednalo, policisté neuvedli. Lupiči pak utekli k autu, rychle do něj nasedli a ujeli. Při přepadení naštěstí nikoho nezranili.

„Na místo dorazila celá výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování a vyrozuměla se také státní zástupkyně. Policisté provedli prvotní šetření, kdy ohledali místo činu a zajistili veškeré dostupné stopy. Případem loupeže se dále zabývají vyšetřovatelé,“ uvedla Haraštová. Lupičům hrozí v případě dopadení až desetileté vězení.

„Pokud budeme brát benzinové čerpací stanice, banky a pošty, břeclavští kriminalisté od začátku roku šetřili sedm loupežných přepadení. Ve třech případech se jednalo o benzínky, čtyřikrát se pachatelé zaměřili na banky a pošty. Kromě tohoto posledního případu se všechny podařilo objasnit,“ poukázala Haraštová na dobrou práci svých kolegů.

Poslední loupež se odehrála na začátku srpna v Kobylí. Lupič přepadl tamní pobočku pošty. Byl ovšem nezkušený. Na poštu se vydal v kukle vyrobené z rukávu trička a než vyrazil, posilnil se pár skleničkami na kuráž.

Na poště ale narazil na statečné pracovnice, které s ním začali mluvit a daly mu jen menší hotovost. S penězi pak utekl. Ale ne nadlouho. „Kriminalisté začali na případu ihned pracovat. Napomohla jim dobrá spolupráce s přepadenými pracovnicemi a také svědecké výpovědi ženy, která se pohybovala v uvedenou dobu opodál,“ řekla k vyšetřování Haraštová.

Policisty o den později přivedla stopa na místní ubytovnu, kde přebýval i čtyřiadvacetiletý cizinec. „Netrvalo dlouho a muž se k loupeži přiznal. Vydal policistům maskovací kuklu vyrobenou z rukávu trička a zbytek peněz, které mu z loupeže zůstaly,“ uvedla policejní mluvčí. Nikdy netrestaný mladík hledal v České republice práci. To se mu nedařilo, proto se rozhodl loupit.