Případ se stal už v sobotu devatenáctého března, policie o něm informovala ale teprve poslední březnový den. „Patnáct minut před zavírací dobou přijelo k benzince tmavě modré kombi, zřejmě Opel Vectra. Muž podle všeho obhlížel terén a následně odjel. Obsluha šla do zadní místnosti, odkud viděla, že dovnitř jde štíhlý mladší muž, asi 195 centimetrů vysoký, v tmavém oblečení, na hlavně má kapuci a pravděpodobně kuklu," popsala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

výzva- břeclavská policie žádá svědky, kteří se v sobotu 19. března před desátou hodinou večer pohybovali v okolí čerpací stanici 
u Sedlece a mohou k pachateli plánované loupeže či podezřelému autu na benzince podat nějaké informace, aby zavolali na linku 158, případně na Službu kriminální police a vyšetřování Břeclav, telefon 974 632 526.

Zřejmě s ohledem k prázdné prodejně vyšel po chvíli maskovaný muž zase ven. Obsluha toho využila, vstupní dveře zamkla a okamžitě zavolala na polici. „Muž se po chvíli snažil znovu dostat dovnitř, ale marně. Nakonec utekl, ztratil se 
v polích," uvedla Haraštová.

Podle informací Břeclavského deníku Rovnost měl být muž dokonce ozbrojený. „Máme jen záznamy z kamer. Vypadá to, že snad v ruce něco drží, ale zda je to opravdu zbraň, se nepotvrdilo," reagovala policejní mluvčí.

Poslední loupežné přepadení se v Sedleci datuje k loňskému lednu. Také dopadlo fiaskem. Na tamní poštu přišel muž, který požadovali u přepážky vydání peněz. Marně. Proto vyběhl z pobočky ven. při útěku ho začali pronásledovat místní obyvatelé. Policejní hlídka, která vzápětí dorazila. dopadla jak prchajícího šestačtyřiceti­letého muže, tak i pětapadesáti­letého podezřelého, který seděl v autě.

Podle starosty obce Mariana Pánka jsou dva neúspěšné pokusy o loupež po sobě dílem náhody. „Důležité je, že to 
i tentokrát dopadlo dobře. Pokud vím, na benzince v té době neseděl nikdo ze stálých zaměstnanců. Byl tam člověk, který chodí na záskoky. Nelehkou situaci, do které se dostal, zvládl bravurně. Nesložil se strachy a jednal s chladnou hlavou," ocenil starosta.

Jak uvedla policejní mluvčí Haraštová, loupežné přepadení benzinky je na Břeclavsku v poslední době spíše výjimečnou záležitostí. Podobně jako u bank hraje roli lepší zabezpečení. Potvrzuje to i provozovatel čerpací stanic 
u Rakvic Bronislav Malinka. „Nás přepadli během roku
a půl třikrát, ale před dvaceti lety. Od té doby je klid. Kromě kamer a dalších bezpečnostních opatření je jedním z důvodů velký nárůst bezhotovostních plateb. Hotových peněz už na pokladně dnes moc není a riskovat vězení kvůli pár tisícům se nevyplatí," konstatoval Malinka.