Podle jejich mluvčího Pavla Švába utrpěl strážník zranění. Stalo se to při zákroku proti muži, jenž odmítal poslechnout jeho výzvy.

„Následně strážník po varovném výstřelu proti osobě použil služební zbraň. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení. Agresor byl zadržen a je hospitalizován v nemocnici,“ informoval policejní mluvčí Šváb.

Policisté v Hustopečích zadrželi mladého muže, kterého podezřívají z krádeže elektrokola v Podivíně.
Pod vlivem drog jel Hustopečemi na kradeném kole. Mladík tvrdil, že si ho půjčil

Kvůli nedělní události zasedlo v pondělí vedení Břeclavi společně s velitelem strážníků Stanislavem Hrdličkou. Deníku řekl, že politiky informoval o tom, co se odehrálo. Více informací, než kolik zveřejnili policisté, ale podle svých slov prozradit nemůže.

„Nicméně dopadlo to nejlépe, jak mohlo, a pachatel už nikomu ubližovat nebude. Strážníkovi přejeme brzké uzdravení, a věříme, že se co nejdříve vrátí zase mezi nás,“ reagoval velitel Hrdlička. S agresivním mužem měli jeho kolegové zkušenosti už z dřívějších případů.

Stanislav Žák nakonec závodil v Břeclavském boji jen ve štafetě. Kvůli zvrtnutému kotníku. Foto: se svolením Davida Kordy
Kvůli jablku si zvrtl kotník. Účastník Břeclavského boje ale závod nevzdal

V posledních dnech nešlo v Břeclavi o jediný vyhrocený případ. Poslední z nich se odehrál v neděli večer. „V noci jsme opět byli nucení zakročit proti jinému agresorovi. Ten vyhrožoval zabitím a měl u sebe taktéž pistoli. Ovšem plynovou,“ překvapil velitel strážníků.

V týdnu pak hlídka v parku u vlakového nádraží zpacifikovala další agresivního muže. „Ten tam řádil doslova jako pominutý. Hlídka byla na místě do dvou minut od ohlášení a situaci uklidnila,“ ujišťoval Hrdlička.

Zdroj: MP Brno

K nárůstu kriminality ve městě podle něj nedošlo, zvýšila se však agresivita. „Jakékoli oznámení hned prověřujeme, jdeme do toho naplno. Darebáci si musejí uvědomit, že hlídka, byť v krajní nouzi, zasáhne důrazně. A že necouvne. Obecně lze říci, že narůstá agrese i kvůli banalitám, nad nimiž by člověk mávl rukou nebo se pousmál,“ upozornil Hrdlička.

Podle informací Deníku byli výtržníci pod vlivem návykových látek. Policisté ani strážníci to však nekomentovali.