Jejím záměrem je nejen lidi pokutovat za přestupky, ale také jim vysvětlit, co udělali špatně a čeho se příště mají vyvarovat.

„Kampaň jsme zaměřili na přestupky všeobecně. Budeme se ale hlavně zabývat těmi, které město trápí. A to jsou neukáznění řidiči a majitelé psů. Pejskařům, kteří nebudou mít svého psa na vodítku, nepoklidí po něm jeho exkrementy nebo nebude mít náhubek, dají naši strážníci blokovou pokutu. Zároveň jim však darujeme také plastovou schránku ve tvarku kostičky, v níž jsou ukryté pytlíky. Ty však rozhodně neslouží na svačinu,“ usmíval se velitel mikulovských městských strážníků Jiří Hamerník.

Pro majitele psů je také připravený letáček s informacemi, jak se chovat, aby nemuseli být v souvislosti se svým čtyřnohým miláčkem pokutovaní.

Pro řidiče, kteří nezaplatí parkovné, připravují strážníci parkovací hodiny. „Na jejich rubu bude popsaný parkovací systém, jak a kde se u nás platí a co jim hrozí, když nebudou mít parkovací lístek na viditelném místě,“ řekl Hamerník s tím, že hodiny připravují v různých jazykových mutacích.

Řidičům, kteří překročí povolenou rychlost ve městě, budou strážníci kromě pokuty rozdávat také dětské pokutové bločky.

V rámci kampaně se navíc uskuteční i průzkum zaměřující se na to, jak obyvatelé vnímají svou bezpečnost ve městě. „Když jsme ho dělali poprvé v roce 2005, tak se osmaosmdesát procent dotázaných vyslovilo pro zavedení kamerového systému,“ prozradil velitel s tím, že do konce roku přibude ve městě devatenáctá kamera.