„Muž, který měl o řetízek zájem, se mimo jiné zajímal i o jeho váhu. Dle domluvy s prodávajícím pak zaslal na účet zálohu ve výši tisíc korun, a poté převzal dobírku za dvanáct tisíc korun. Místo očekávaného zlatého řetězu však byl v zásilce lehký řetízek z nehodnotného kovu bílé barvy,“ popsala případ policejní mluvčí Alice Musilová.

Prodávající se kupujícímu vymlouval a tvrdil, že zásilku musel někdo na poště zaměnit. „Protože k inzerci a prodeji došlo v době nouzového stavu, hrozí pachateli v případě dopadení za podvod zvýšená trestní sazba až osm let vězení,“ podotkla Musilová.

Ilustrační foto.
Padesátitisícová škoda. Firmu v Zaječí zloděj připravil o nářadí i naftu

K dalšímu případu došlo již v únoru. „Podvodník dražil prostřednictvím aukcí na serveru sběratelské mince. Muž z Břeclavska vydražil postupně na aukcích šest mincí, za které zaplatil převodem na účet přes čtyři tisíce eur. Dorazily mu však jen tři mince, které pocházejí z roku 2019. Mince, které měly být staršího data, mu už nedorazily,“ uvedla mluvčí.

I tento poškozený se obrátil na policii. „Případem se zabývají břeclavští policisté pro podezření z podvodu,“ dodala Musilová.