„Agresivita trestné činnosti začala postupně sílit. Dvacetiletý muž je obviněný, že se minulý měsíc dvakrát po sobě vloupal do rozestavěného rodinného domu, kde odcizil nářadí – vrtací kladivo, rozbrušovačku, motorovou pilu a další věci. Způsobil škodu ve výši přesahující třináct tisíc korun,“ sdělila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Spolupráce obou výrostků vyvrcholila na konci března, když vnikli do areálu bývalého vrbeckého zemědělského družstva. Vloupali se do hájovny, kde ale moc věcí nenašli. „Proto se tam vypravili dvanáctého března ještě jednou, a pořádně se vybavili. Počkali si na muže, který hájovnu užívá a přinutili ho k vydání peněz. Přitom si maskovali obličeje a pro výstrahu, že své požadavky myslí vážně, rozbili dřevěnou tyčí vstupní skleněné dveře,“ popsala dramatické chvilky Haraštová.

Kromě ukradených peněz, které si rozdělili, vzali další osobní věci. Dlouho se však neradovali. Zadrželi je policisté, kteří jim předali verdikt o zahájení trestního stíhání. Pro staršího mladíka to nebyl první konflikt se zákonem. V minulosti se z podobných prohřešků zpovídal u soudu.