Podle policejního mluvčí Petra Zámečníka bylo na muži už od pohledu patrné, že je pod vlivem alkoholu. „To se skutečně prokázalo při dechové zkoušce, která vykázala hodnotu více než dvě promile. Další potíže na úkor řidiče vyzněly při jeho prověřování," uvedl Zámečník.

Zadržený mladík sedl za volant, ačkoliv nemá řidičský průkaz. „Navíc auto, se kterým jel, vzal bez svolení majitele a tudíž neoprávněně," pokračoval mluvčí.

Policisté následně převezli hazardéra na služebnu. „Bylo velkým štěstím, že při své opilecké jízdě nikoho nezranil. Nyní mu hrozí trestní stíhání pro trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci. V krajním případě si může vysloužit až dvouletý trest za mřížemi," dodal Zámečník.

Případ se stal v úterý ve večerních hodinách. V poslední době nešlo v regionu o jediný podobný případ. Deník Rovnost před časem informoval například o zdrogovaném třiatřicetiletém muži. Ten před policejní hlídkou ujížděl v ulicích Břeclavi a dostal se až k Tvrdonicím. Nakonec skončil ve vazbě.