Útok zachytily městské kamery. „Strážníci nám ihned předali poznatek k celé události, a tak se rozjelo vyšetřování. Padesátiletý muž byl se zraněním převezený do nemocnice," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Případ se stal v pondělí před půlnocí, policisté o jeho podrobnostech informovali v pátek. Násilník se společně se svým známým vracel z restaurace, kde popíjel. Před obchodním domem v ulici Jana Palacha se mladík dal do řeči se starším mužem. Konverzace však nabrala nečekaný směr. „Surovec na svoji oběť najednou zaútočil. Praštil muže do hlavy a ten nárazem upadl a udeřil se o lavičku. Fyzický útok zdaleka neskončil. Zraněný muž ještě schytal několik kopanců, a pak mu násilník prohledal kapsy," sdělila mluvčí.

Situaci sledoval operátor kamerového systému. Na místo se ihned vydala hlídka strážníků, která po chvíli násilníka zadržela a předala republikovým policistům. „Naměřili jsme mu přes jedno a půl promile alkoholu v dechu. Vyšetřování incidentu se ujala výjezdová skupina služby kriminální policie a vyšetřování. Ukázalo se, že muž byl již v minulosti několikrát soudně trestán, a to jak za násilnou, tak i za majetkovou trestnou činnost," dodala mluvčí.