K tragédii se v pondělí schylovalo na jednom ze statků na Břeclavsku, kde osmatřicetiletá žena bodla svého muže nožem s třiceticentimetrovou čepelí. Ten přežil jen díky rychlému zásahu lékařů a následné operaci. „Útoku předcházely dlouhodobé spory manželského páru. Po dalším z konfliktů měl muž ženu povalit na dvoře na zem. Po několika hodinách následovala další slovní roztržka v kuchyni, při které žena muže bodla nožem,“ informoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Zadržená žena byla pod vlivem alkoholu. Za pokus o vraždu ji hrozí až osmnáct let. Událost mezitím lidé komentují na sociálních sítích.

V adamovském domě s pečovatelskou službou vyšetřovali kriminalisté před Vánocemi vraždu a sebevraždu.
Důchodce vrah? Zřejmě neunesl rozchod, domnívají se Adamovští

„Chudák ženská, pokud byla psychicky nebo fyzicky týraná a nevydržela to. Tyran bude opět vysmátý a ona si zkazila zbytek života. To je strašné,“ zamýšlela se jedna z diskutujících.

V posledních dnech se podle mluvčího Švába nejednalo v kraji o ojedinělý podobný útok. Minulé úterý zasáhla žena na Blanensku vrženým nožem svého přítele, jenž utrpěl drobná zranění.

V sobotu se na tísňovou linku obrátil čtyřiačtyřicetiletý muž z Brna s tím, že je pobodaný. Vyvázl bez vážnější újmy. Byl opilý a původ zranění nedokázal vysvětlit. Podle svých slov se pohádal s partnerkou, která odešla z bytu.

Na ubytovně se prali o ženu

Ve stejný den řešili policisté v Brně i bitku dvou nezletilých hochů, při které jeden z nich zaútočil teleskopickým obuškem a druhý ho bodl nožem. „Naštěstí se nejednalo o vážné zranění. Chlapec byl po ošetření propuštěn do domácího léčení. Případ prověřujeme jako ublížení na zdraví. Vzhledem k věku podezřelého bude pro nepřípustnost trestního stíhání odložen,“ upřesnil Šváb.

Naopak vážným zraněním skončil v sobotu konflikt dvou cizinců v ubytovně na Břeclavsku. Jádrem sporu měla být přítelkyně jednoho z nich. Ten se měl na svého spolubydlícího vrhnout. „Zřejmě ale nepočítal s nožem odloženým na nočním stolku, kterým mu jeho sok způsobil těžké zranění, řeznou ránu na břichu. Naštěstí bez zasažení vnitřních orgánů. Věc prověřujeme jako pokus těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ oznámil policista.

Dřevostavbu v Úvalech zničil požár. Předběžný odhad škody je půl milionu.
Dřevostavbu ve Valticích zničil požár. Odhad škody je půl milionu

Před Štědrým dnem pak skončil v břeclavské nemocnici sedmadvacetiletý muž. Po útoku známého, ve kterém figuroval alkohol, pervitin a údajně ukradená pokladnička. „Policisté v souvislosti s tímto konfliktem po několika hodinách zadrželi dvaatřicetiletého muže. Zodpovídá se z těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu,“ informovali policisté.

Neznámý mladík může v případu podat důležité svědectví.
Žena na Břeclavsku čelila sexuálnímu útoku. Poznáte důležitého svědka

Ve čtvrtek odpoledne se v kostele svaté Barbory v Adamově na Blanensku lidé rozloučí s osmasedmdesátiletou ženou, kterou měl v tamním domě s pečovatelskou službou nožem zabít její o čtyři roky mladší soused. Poté si sáhl na život. Tragédie se stala před vánočními svátky. Deník Rovnost o ní informoval v minulých dnech.

„V kostele nám vypomáhala při brigádách. Byla to velmi příjemná a vstřícná paní. Při pohřební mši bude zpívat sbor, ve kterém před lety působila. Je to tragédie. Nevím, co bych k tomu víc řekl,“ uvedl jeden z adamovských farníků Josef Novotný.