Nejdříve na dálnici D2 u Lanžhota zajistili dodávku s německou státní poznávací značkou. „Bulharský řidič v nákladovém prostoru převážel v rozporu se zákonem čtyři plastové kanystry se 110 litry nafty. Ta mu s největší pravděpodobností propadne a čeká ho ještě platba spotřební daně ve výši necelých tisíc korun,” sdělila mluvčí celníku Lada Temňáková.

Dále pak hlídka celníků na D52 zastavila starší Volvo, ve kterém cestovalo pět mladých mužů. Kontrolou zavazadel a interiéru auta celníci našli pozoruhodnou sbírku zakázaných látek. Kratom, sušené konopí, sušené lysohlávky, pervitin, kokain a 20 tripových papírků. „K jejich vlastnictví se přiznal řidič vozu, kterého si převzala k dalšímu řízení hlídka policie,” uvedla Temňáková.

Při dopravní akci na dálnici D2 se jihomoravští dopravní policisté zaměřili na časté nešvary řidičů, monitorovali ji také s vrtulníkem.
VIDEO: Dohled z nebe na řidiče na D2. Třetina pokut padla za špatné předjíždění

U Mikulova celníci zajistili v litevském kamionu 130 lahví šumivého vína, které řidič přepravoval z Itálie bez dokladů. „Zboží pravděpodobně propadne a muž zaplatí spotřební daň v řádu několika set korun,” potvrdila mluvčí.

Převaděč skončil s pouty na rukou. Policie ho zadržela v Břeclavi.
VIDEO: Pronásledování v Břeclavi. V autě bylo deset lidí, převaděč dostal pouta

Na dálnici D2 nedaleko Brna zastavila hlídka rodinu, která údajně cestovala z dovolené. V kufrech však našli různé léky, také balení s 1200 tabletami s obsahem pseudoefedrinu, který se používá k výrobě metamfetaminu.

A pomyslnou třešničkou se stal nakonec Čech, který si z dovolené v Turecku chtěl nelegálně dovézt 16 kartonů neznačených cigaret. Na letišti v Brně – Tuřanech při kontrole v kufrech celníci objevili kromě povoleného limitu 200 kusů cigaret ještě dalších 3000 kusů. „Nezákonným dovozem se však vystavil riziku pokuty, která v maximální výši může dosáhnout až čtyři milióny korun, propadnutí zboží, a ještě platbě nákladů za jeho následnou likvidaci,” doplnila mluvčí Temňáková.