K další krádeži došlo v Břeclavi. Dámské trekingové kolo za tři a půl tisíce zmizelo přímo z kolárny bytového domu. O svůj starší bicykl přišel o víkendu také návštěvník jednoho břeclavského baru.

Policejní mluvčí upozornila, že zlodějům v některých případech hrozí až dvouleté vězení. „Díky tomu, že kola a jejich výbava jsou kvalitnější a dražší, zloději se při krádeži většinou dopouští trestného činu," podotkla.

Přestože dopadnout pachatele bývá podle policistů poměrně obtížné, v Břeclavi se to strážcům zákona před nedávnem podařilo. Objasnili tři krádeže kol ve městě. „Dvaadvacetiletý muž kvůli tomu zajížděl do Břeclavi ze Slovenska. Způsobil škodu celkem za více než sedm tisíc korun," informovala Haraštová. Jak dodala, spisový materiál k jeho případu již putoval k projednání na Okresní státní zastupitelství v Břeclavi.

Doporučení policistů stále zní: Lidé by měli při odstavení jízdního kola na ulici vždy připoutat kolo zámkem k pevnému bodu. Pokud jede skupina cyklistů, je dobré, když si při zastávce své dopravní prostředky navzájem pohlídají.