„Dvě vloupání se odehrála na parkovištích poblíž domu s pečovatelskou službou ve Staré Břeclavi. Z kabiny odstaveného vozu Iveco zmizely dvě navigace a vozidlová kamera," sdělila ve čtvrtek břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jeho majiteli vznikla újma pět tisíc korun. To však nebylo všechno. O kousek dál stálo další auto, které se dostalo do hledáčku zloděje. Ten si tentokrát vybral Volkswagen Transporter. „U něj poškodil skleněnou výplň dveří a odnesl si nářadí, přenosný autogen a spojovací materiál. Nechal za sebou škodu nejvyšší, téměř dvaačtyřicet tisíc korun," upřesnila mluvčí.

Poslední útok na zaparkované auto z uplynulé noci zaznamenali policisté v centru Břeclavi. I v tomto případě šlo o náklaďák. Podle Haraštové jeho majitel přišel o navigaci a vysílačku, pachatel se pokusil ukrást také autorádio, při tom už ale neuspěl.

„Policisté zajistili veškeré stopy a nyní se všemi případy zabývají. Podle doposud zjištěných poznatků vše nasvědčuje tomu, že se jedná o sériovou krádež jednoho pachatele," dodala policejní mluvčí.