Největší krádež co do způsobené škody si připsal zloděj v Lednici. Na parkovišti u zámeckých jízdáren si vybral Škodu Fabii. Ukradl všechno, co v autě našel. „Vzal kompletní lyžařské vybavení – dvoje lyže, oblečení, přilby, obuv – a také fotoaparát, kameru a notebook,“ vypočítala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Vzniklá škoda je obrovská – 215 tisíc korun.

Pokus o vloupání do auta zaznamenali policisté i v Břeclavské městské části Poštorná. „Zloděj sice rozbil skleněnou výplň okna, Nissan prohledal, ale nepodařilo se mu nic vzít. Za sebou zanechal pouze škodu poškozením,“ vylíčila policejní mluvčí.

Obdobně dopadl i majitel Škody Octavie v Dobrém Poli. Nenechavec z jeho auta vzal peněženku s doklady a menší hotovostí.

Zloděj řádil i v břeclavské zahrádkářské kolonii Na Hrudách, kde navštívil jednu zahradní boudu. Odstranil zámek a uvnitř našel elektrocentrálu, rádio a měděné kabely. Způsobil škodu za více než sedm tisíc korun.

Věci se o víkendu ztrácely také z rodinných domků. Jeden případ se stal v Lednici a další v Břeclavi. Nenechavce zajímaly peníze a šperky. Majitelům způsobili škodu v řádech několika desítek tisíc korun.