V hledáčku policie skončila brněnská firma AKC montáže, která má pobočku v Břeclavi. Jak Břeclavský deník informoval na začátku loňského prosince, někteří zákazníci nebyli s její prací spokojení. Čtyřem z nich už došla trpělivost a podali trestní oznámení. Nedočkali se totiž objednané montáže oken, přestože složili zálohu.

„Břeclavští policisté prověřují čtyři oznámení vztahující se ke společnosti, jenž nedodržela podmínky, které byly stanoveny při uzavření smlouvy o dílo. Jedná se o vyplacení zálohy ze strany zákazníků, kterým nebyla provedena požadovaná montáž oken,“ potvrdila mluvčí břeclavského policejního ředitelství Kamila Haraštová.

Alexandr Ludvík je jedním z nespokojených zákazníků firmy AKC montáže. Břeclavský deník jako první upozornil na její podivné jednání. Objednal si u ní plastová okna, která dostal, ovšem se zpožděním. A marně čeká na slíbené dveře, který měly být součástí dodávky. Od vydání prvního článku v Břeclavském deníku se podle jeho slov vůbec nic nezměnilo.

„Nijak se to nevyvíjí. Pan Beneš se se mnou nebaví. Zvažuji, že se budu bránit soudní cestou. Z České obchodní inspekce mi odpověděli, že firmě mohou dát pokutu, ale pokud někdo bude chtít dostat své peníze zpět, tak se musí obrátit na soud,“ řekl Ludvík. Jan Beneš, kterého nespokojený zákazník zmiňuje, byl včera na mobilním telefonu nedostupný. Ve firmě ovšem nově figuruje jako jednatel někdo jiný – Monika Benešová. Ta sice telefon zvedla, ale ihned se ho chopil Beneš. „Z mé strany bez komentáře,“ uvedl pouze.

Šetření v sídle firmy provedla v závěru loňského roku Česká obchodní inspekce. Ředitel brněnského inspektorátu Pavel Lauda uvedl, že úřad přijal opatření. „Schůzka s jednatelem se uskutečnila. Předložil i veškeré doklady. Byla udělena pokuta. K její výši se nemohu vyjadřovat,“ konstatoval Lauda. Prozradil jen, že inspektoři zjistili ve firmě pochybení a zahájili správní řízení.

Na velmi nezvyklé praktiky firmy AKC montáže upozornili Břeclavský deník i další lidé. Žena, která si nepřála zveřejnit své jméno, ovšem redakce je má k dispozici, také zvažuje, že se obrátí na policii. V červnu zaplatila zálohu za vrata v rodinném domě. Dosud se jich nedočkala, byť podle dohody složila zálohu čtyřicet tisíc korun. „Ráda bych se spojila s někým, kdo má podobné potíže a zvážila další postup,“ nastínila zklamaná zákaznice.

Na špatně odvedenou práci firmy si stěžuje také muž z Břeclavi. Zaplatil zálohu sto tisíc korun a pak podle svých slov čekal čtyři a půl měsíce na montáž oken. Ovšem několikrát musel zakázku urgovat a navštívil i policii. A postěžoval si na neodborně odvedenou práci.

Také jeho může těšit fakt, že nahlášenými případy se v současné době intenzivně zabývají policisté z oddělení hospodářské kriminality. „Vzhledem k tomu, že šetření stále probíhá, nelze zatím k případu sdělit bližší informace,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí.