Policejní vyšetřovatelé už vědí, že útočníci si příběh o tajemném zadavateli objednávky vymysleli. Tvrdí to zdroj zpravodajského serveru Aktualne.cz.

Břeclavští kriminalisté zatím tuto informaci oficiálně potvrdit nechtějí. „Kauzu stále šetříme, a proto k ní nic bližšího nemůžeme říct,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Kriminalisté chtějí případ, který zahýbal předvolební kampaní, uzavřít do konce listopadu. „Pak určitě vydáme nějakou zprávu. Je pravda, jak jsme již řekli na tiskové konferenci, že se nám zdá tvrzení o objednavateli útoku nedůvěryhodné. Ale ukončení vyšetřování potvrdíme opravdu až na konci listopadu,“ řekla Haraštová.

Čtyři muži Topolánka napadli v srpnu na koupališti v Hustopečích, kam expremiér přijel představit předvolební kampaň občanských demokratů Léto s Topolem. Kromě vajec expremiéra zasáhla i sprška drobných štěrkových kamenů, které ho zranily na hlavě.

Útočníci se sami později přihlásili policii v Praze. Tam naznačili, že si od nich útok objednal člověk spojený s občanskými demokraty. K přiznání se údajně rozhodli proto, že za útok nedostali slíbené peníze.

Související články vpravo nahoře