Proti původnímu verdiktu se Grycová a žalobce Tomáš Foldyna odvolali krátce po jeho vynesení. Kolle si vzala čas na rozmyšlenou. Zároveň podala stížnost na setrvání ve vazbě, v níž ji ponechal břeclavský soud v čele s Oldřichem Rezkem.

„Krajský soud stížnost přehodnotí společně s rozsudkem. Tyto věci řeší rychle. Momentálně se rozsudek rozesílá, pak mají všechny strany osm dní na reakci. U krajského soudu mohou nastat tři varianty. Buď verdikt potvrdí, změní nebo případ pošle zpět k nám," říkal ve čtvrtek dopoledne soudce Rezek.

Pokud dojde k potvrzení verdiktu, Kolle zůstane vězení na čtyři roky, Grycové podmínka na pět let. S tím se však odmítá žalobce smířit a žádá pro obě tvrdší nepodmíněné tresty. „Drogou, kterou bylo možné vyrobit z prodaného množství léčiv, ničily na jižní Moravě desítky lidských životů," pronesl Foldyna na konci června.

Lékárnice se hájí, že žádný zákon ani vyhláška neurčují, v jakém množství mohou léky prodávat. Břeclavský soud byl ale přesvědčený, že obě věděly o jejich zneužívání.

Podle výpovědí svědků chodili lidé do lékárny například s deseti občanskými průkazy. Na každý dostali po jednom balení. Ženy dohromady vydaly léky, z nichž šlo vyrobit až dvacet kilogramů pervitinu za miliony korun.