„Dvojice nepoctivců projížděla obcí Hustopeče a na parkovišti u nemocnice si všimla zaparkovaného vozidla, ve kterém seděl starší pán. Podvodníci ani na chvíli nezaváhali, vytipovali si svoji oběť a odbočili k autu,“ popisovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Zatímco jeden z nenechavců se snažil důchodce zabavit, druhý se nenápadně vkradl do auta, odkud ukradl odložené peníze. Celá akce trvala pár vteřin a zloději se bleskově vytratili.

Starší muž si chybějících peněz naštěstí hned všiml. Stačil si dokonce i poznačit registrační značku ujíždějícího mercedesu. Všechno vzápětí vylíčil známému, který byl zrovna poblíž parkoviště.

„Ten ochotně celou událost oznámil policistů a dokonce se za autem rozjel. Netrvalo dlouho a nepovedená dvojice uvízla v policejní síti,“ vylíčila Haraštová. Oba zloději skončili na policejní služebně, kde pokračovalo šetření.

„Policistům k rychlému dopadení posádky dopomohly především podrobné informace od oznamovatele, který se zachoval pohotově a navíc mu nebylo lhostejné neštěstí druhého,“ podotkla policejní mluvčí.