„Dopravní hlídka narazila ve středu odpoledne na řidiče, který se s nákladní soupravou chystal k přejetí do Rakouska. U hraničního přechodu však asi nečekal, že ho bude někdo kontrolovat. Policisté zjistili, že šofér nedodržuje denní dobu řízení, bezpečnostní přestávky a ani denní dobu odpočinku,“ popsala mluvčí břeclavských policistů Kamila Haraštová.

Ovšem to největší překvapení přišlo pro policisty až při dechové zkoušce. Ta totiž u nedbalého řidiče odhalila 2,29 promile alkoholu v dechu. Cizinec však s touto naměřenou hodnotou nesouhlasil, a proto jej policisté vyzvali k odběru krve.

Státní zástupce obratem odsouhlasil zadržení devětatřicetiletého opilce a policisté ho tedy poslali do cely. Za přítomnosti tlumočníka si cizinec v polštině vyslechl, že je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

„Krevní rozbor potvrdil, že muž byl podnapilý. Testy totiž ukázaly 1,93 promile alkoholu v krvi. Pak už zbývalo jen jediné, a to předvedení k soudci. Ten muži udělil podmíněný trest a zákaz řízení vozidel na území České republiky,“ sdělila mluvčí.

Aby jiný řidič mohl s kamionem pokračovat dál v cestě, musí majitel složit za všechny zjištěné přestupky kauci dvacet tisíc korun.

„Na celém případu je zajímavé především jeho rychlé vyřešení – od zastavení řidiče do vynesení trestu neuplynula doba delší než čtyřiadvacet hodin,“ upozornila Haraštová.