„Zloděj se dostal do oploceného pozemku a vypáčil dveře přístřešku s nářadím. Vzal elektrickou vrtačku, vodní čerpadlo a další věci. Nakradený lup mu pravděpodobně nestačil, vniknout se totiž pokusil také do sousední chaty. Dovnitř se ovšem tentokrát nedostal," sdělila břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Vzniklá škoda i s poškozením se v součtu vyšplhala na téměř osm tisíc korun. „Policisté doporučují, aby lidé nenechávali přes zimní období v chatkách zbytečně drahé a cenné věci. Dále je vhodné, aby majitelé objekty zabezpečili proti vniknutí základními mechanickými prostředky. Účelné jsou složitější uzamykatelné systémy, ochranné okenní folie, uzamčené okenice či pevné mříže," doporučila Haraštová.

Loni šetřili policisté na Břeclavsku téměř tři desítky krádeží v zahradních a rekreačních chatkách. Zloděje většinou zajímalo právě nářadí či elektronika, které majitelé často nechávají uvnitř. Vyskytly se ovšem i případy, kdy do kolonií zamířili bezdomovci. Těm stačily zásoby jídla a pití.